TNPW1206165KBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206165KBEEA
Description
RES 165K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Published :
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Width :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
165kOhms
Height :
660.4μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW1206165KBEEA
Vishay / Dale TNPW1206165KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 165kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C