TNPW1206160RBETA
Mfr.Part #
TNPW1206160RBETA
Description
RES 160 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Resistance :
160Ohms
Width :
1.6002mm
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
660.4μm
Feature :
Military
Composition :
Thin Film
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW1206160RBETA
Vishay / Dale TNPW1206160RBETA
TNPW Series, Thin Film, 160Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C