TNPW120615R4BEEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW120615R4BEEN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 15.4 OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Power Rating :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
15.4Ohm
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Construction :
Chip
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
100V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
660.4μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
13 Weeks
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
TNPW120615R4BEEN
Vishay / Dale TNPW120615R4BEEN
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 15.4Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C