TNPW120615K8BEEN
Mfr.Part #
TNPW120615K8BEEN
Description
RES 15.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Resistance :
15.8kOhms
Voltage - Rated :
200V
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6002mm
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Height :
660.4μm
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
14 Weeks
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW120615K8BEEN
Vishay / Dale TNPW120615K8BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 15.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C