TNPW120615K0BHEA
Mfr.Part #
TNPW120615K0BHEA
Description
RES 15K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
15kOhms
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW120615K0BHEA
Vishay / Dale TNPW120615K0BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 15kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C