TNPW1206156KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206156KBETY
Description
RES 156K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
156kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW1206156KBETY
Vishay / Dale TNPW1206156KBETY
TNPW Series, Thin Film, 156kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C