TNPW1206154RBETA
Mfr.Part #
TNPW1206154RBETA
Description
RES 154 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
14 Weeks
Published :
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2004mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
154Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Imperial) :
Weight :
16.187578mg
Case Code (Metric) :
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6002mm
Feature :
Military
Height :
660.4μm
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW1206154RBETA
Vishay / Dale TNPW1206154RBETA
TNPW Series, Thin Film, 154Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C