TNPW1206154RBEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW1206154RBEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 154 OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Height :
660.4μm
Series :
TNPW e3
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
200V
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Weight :
16.187578mg
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Width :
1.6mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
154Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Imperial) :
Published :
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW1206154RBEEA
Vishay / Dale TNPW1206154RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 154Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C