TNPW1206150KBYEN
Mfr.Part #
TNPW1206150KBYEN
Description
RES 150K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
150kOhms
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW1206150KBYEN
Vishay / Dale TNPW1206150KBYEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 150kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C