TNPW120614K3BEEA
Mfr.Part #
TNPW120614K3BEEA
Description
RES 14.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
200V
Height :
660.4μm
Width :
1.6mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
14.3kOhms
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Length :
3.2004mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW120614K3BEEA
Vishay / Dale TNPW120614K3BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 14.3kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C