TNPW1206145KBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206145KBEEA
Description
RES 145K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
1.6002mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Resistance :
145kOhms
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
200V
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW1206145KBEEA
Vishay / Dale TNPW1206145KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 145kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C