TNPW120613R7BETA
Mfr.Part #
TNPW120613R7BETA
Description
RES 13.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
1.6002mm
Height :
660.4μm
Resistance :
13.7Ohms
Power Rating :
250mW
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Published :
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW120613R7BETA
Vishay / Dale TNPW120613R7BETA
TNPW Series, Thin Film, 13.7Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C