TNPW120613K7DEEA
Mfr.Part #
TNPW120613K7DEEA
Description
RES 13.7K OHM 0.5% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
250mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
13.7kOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW120613K7DEEA
Vishay / Dale TNPW120613K7DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 13.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C