TNPW120612R4BEEN
Mfr.Part #
TNPW120612R4BEEN
Description
RES 12.4 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
21 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
12.4Ohms
1 (Unlimited)
Height :
660.4μm
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2004mm
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
1.6002mm
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW120612R4BEEN
Vishay / Dale TNPW120612R4BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 12.4Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C