TNPW120612K9BEEN
Mfr.Part #
TNPW120612K9BEEN
Description
RES 12.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
12.9kOhms
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
200V
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Weight :
16.187578mg
Supplier Device Package :
Height :
550μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW120612K9BEEN
Vishay / Dale TNPW120612K9BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 12.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C