TNPW120612K9BEEA
Mfr.Part #
TNPW120612K9BEEA
Description
RES 12.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
12.9kOhms
Width :
1.6mm
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Tape and Reel (TR)
Height :
660.4μm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW e3
Number of Terminations :
2
Published :
Datasheets
TNPW120612K9BEEA
Vishay / Dale TNPW120612K9BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 12.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C