TNPW120612K6BEEA
Mfr.Part #
TNPW120612K6BEEA
Description
RES 12.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
12.6kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Width :
1.6002mm
Length :
3.2004mm
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Composition :
Thin Film
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
660.4μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW120612K6BEEA
Vishay / Dale TNPW120612K6BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 12.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C