TNPW1206127KBECN
Mfr.Part #
TNPW1206127KBECN
Description
RES 127K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
127kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW1206127KBECN
Vishay / Dale TNPW1206127KBECN
TNPW Series, Thin Film, 127kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C