TNPW1206126RBEEN
Mfr.Part #
TNPW1206126RBEEN
Description
RES 126 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
3.2mm
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Weight :
16.187578mg
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
126Ohms
Number of Terminations :
2
Height :
550μm
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Width :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW1206126RBEEN
Vishay / Dale TNPW1206126RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 126Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C