TNPW1206126RBECN
Mfr.Part #
TNPW1206126RBECN
Description
RES 126 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
126Ohms
Datasheets
TNPW1206126RBECN
Vishay / Dale TNPW1206126RBECN
TNPW Series, Thin Film, 126Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C