TNPW1206121RDETA
Mfr.Part #
TNPW1206121RDETA
Description
RES 121 OHM 0.5% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Resistance :
121Ohms
Feature :
Military
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW1206121RDETA
Vishay / Dale TNPW1206121RDETA
TNPW Series, Thin Film, 121Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C