TNPW1206120KBETA
Mfr.Part #
TNPW1206120KBETA
Description
RES 120K OHM 0.1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
120kOhms
Height :
660.4μm
Series :
TNPW
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Width :
1.6mm
2
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Published :
Datasheets
TNPW1206120KBETA
Vishay / Dale TNPW1206120KBETA
TNPW Series, Thin Film, 120kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C