TNPW120611K8DETA
Mfr.Part #
TNPW120611K8DETA
Description
RES 11.8K OHM 0.5% 1/4W 1206
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Supplier Device Package :
Published :
Series :
TNPW
Resistance :
11.8kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW120611K8DETA
Vishay / Dale TNPW120611K8DETA
TNPW Series, Thin Film, 11.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C