TNPW120611K1BETY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW120611K1BETY
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 11.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
200V
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Radiation Hardening :
No
Published :
Series :
TNPW
Resistance :
11.1kOhms
Power Rating :
250mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Datasheets
TNPW120611K1BETY
Vishay / Dale TNPW120611K1BETY
TNPW Series, Thin Film, 11.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C