TNPW1206113RBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206113RBEEA
Description
RES 113 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
113Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
3.2004mm
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Tin
Case Code (Imperial) :
Height :
660.4μm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
1.6002mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW1206113RBEEA
Vishay / Dale TNPW1206113RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 113Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C