TNPW1206113KBETA
Mfr.Part #
TNPW1206113KBETA
Description
RES 113K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
113kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
No
Width :
1.6mm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
660.4μm
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW1206113KBETA
Vishay / Dale TNPW1206113KBETA
TNPW Series, Thin Film, 113kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C