TNPW1206111RBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206111RBEEA
Description
RES 111 OHM 0.1% 1/4W 1206
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Power Rating :
250mW
Resistance :
111Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW1206111RBEEA
Vishay / Dale TNPW1206111RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 111Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C