TNPW120610K9BETA
Mfr.Part #
TNPW120610K9BETA
Description
RES 10.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
10.9kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
TNPW120610K9BETA
Vishay / Dale TNPW120610K9BETA
TNPW Series, Thin Film, 10.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C