TNPW120610K5BETY
Mfr.Part #
TNPW120610K5BETY
Description
RES 10.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
10.5kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW
Published :
Datasheets
TNPW120610K5BETY
Vishay / Dale TNPW120610K5BETY
TNPW Series, Thin Film, 10.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C