TNPW120610K0DEEA
Mfr.Part #
TNPW120610K0DEEA
Description
RES 10K OHM 0.5% 1/4W 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
2
Case Code (Metric) :
Resistance :
10kOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
200V
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
16.187578mg
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
550μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW120610K0DEEA
Vishay / Dale TNPW120610K0DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C