TNPW1206107KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206107KBETY
Description
RES 107K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Positronic
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Brand :
Amphenol Positronic
Number of Terminations :
2
Failure Rate :
Subcategory :
D-Sub Connectors
Resistance :
107 kOhms
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Features :
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Series :
TNPW
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW1206107KBETY
Vishay / Dale TNPW1206107KBETY
TNPW Series, Thin Film, 107 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C