TNPW1206105KFETA
Mfr.Part #
TNPW1206105KFETA
Description
RES 105K OHM 1% 1/4W 1206
Resistance :
105kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Datasheets
TNPW1206105KFETA
Vishay / Dale TNPW1206105KFETA
TNPW Series, Thin Film, 105kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C