TNPW1206105KBXEN
Mfr.Part #
TNPW1206105KBXEN
Description
RES 105K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
105kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW1206105KBXEN
Vishay / Dale TNPW1206105KBXEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 105kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C