TNPW1206100RBETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW1206100RBETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
100Ohms
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6002mm
Power Rating :
250mW
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TNPW
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Height :
660.4μm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
TNPW1206100RBETA
Vishay / Dale TNPW1206100RBETA
TNPW Series, Thin Film, 100Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C