TNPW08059K09BXEN
Mfr.Part #
TNPW08059K09BXEN
Description
RES 9.09K OHM 0.1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
TNPW e3
Power Rating :
125mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
9.09kOhms
Datasheets
TNPW08059K09BXEN
Vishay / Dale TNPW08059K09BXEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.09kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C