TNPW080598K8BXEN
Mfr.Part #
TNPW080598K8BXEN
Description
RES 98.8K OHM 0.1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
125mW
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
98.8kOhms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW080598K8BXEN
Vishay / Dale TNPW080598K8BXEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 98.8kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C