TNPW080586R6BHEA
Mfr.Part #
TNPW080586R6BHEA
Description
RES 86.6 OHM 0.1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
125mW
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Resistance :
86.6Ohms
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW080586R6BHEA
Vishay / Dale TNPW080586R6BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 86.6Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C