TNPW0805816RBETY
Mfr.Part #
TNPW0805816RBETY
Description
RES 816 OHM 0.1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
816Ohms
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
2
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW0805816RBETY
Vishay / Dale TNPW0805816RBETY
TNPW Series, Thin Film, 816Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C