TNPW080580K6FHEA
Mfr.Part #
TNPW080580K6FHEA
Description
RES 80.6K OHM 1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Termination :
Solder
Height :
450μm
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Depth :
1.25mm
2
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
2mm
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
80.6kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
125mW
Datasheets
TNPW080580K6FHEA
Vishay / Dale TNPW080580K6FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 80.6kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C