TNPW080580K6BHEA
Mfr.Part #
TNPW080580K6BHEA
Description
RES 80.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Power Rating :
125mW
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
80.6kOhms
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW080580K6BHEA
Vishay / Dale TNPW080580K6BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 80.6kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C