TNPW08057K77BETY
Mfr.Part #
TNPW08057K77BETY
Description
RES 7.77K OHM 0.1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
7.77kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Length :
2mm
Termination :
SMD/SMT
Weight :
5.499807mg
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.2mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Power Rating :
125mW
Height :
400μm
2
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW08057K77BETY
Vishay / Dale TNPW08057K77BETY
TNPW Series, Thin Film, 7.77kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C