TNPW08057K23BETY
Mfr.Part #
TNPW08057K23BETY
Description
RES 7.23K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
7.23kOhms
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
125mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
150V
Tape and Reel (TR)
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW08057K23BETY
Vishay / Dale TNPW08057K23BETY
TNPW Series, Thin Film, 7.23kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C