TNPW080578R7BETY
Mfr.Part #
TNPW080578R7BETY
Description
RES 78.7 OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
125mW
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
150V
Resistance :
78.7Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW080578R7BETY
Vishay / Dale TNPW080578R7BETY
TNPW Series, Thin Film, 78.7Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C