TNPW080575K0BHEA
Mfr.Part #
TNPW080575K0BHEA
Description
RES 75K OHM 0.1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
75kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
125mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TNPW080575K0BHEA
Vishay / Dale TNPW080575K0BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 75kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C