TNPW080570K6BHTA
Mfr.Part #
TNPW080570K6BHTA
Description
RES 70.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
70.6kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
125mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TNPW080570K6BHTA
Vishay / Dale TNPW080570K6BHTA
TNPW Series, Thin Film, 70.6kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C