TNPW080570K6BEEN
Mfr.Part #
TNPW080570K6BEEN
Description
RES 70.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
70.6kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW080570K6BEEN
Vishay / Dale TNPW080570K6BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 70.6kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C