TNPW08056K81BYEN
Mfr.Part #
TNPW08056K81BYEN
Description
RES 6.81K OHM 0.1% 1/8W 0805
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
6.81kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW08056K81BYEN
Vishay / Dale TNPW08056K81BYEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 6.81kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C