TNPW08056K81BEEN
Mfr.Part #
TNPW08056K81BEEN
Description
RES 6.81K OHM 0.1% 1/8W 0805
Stock
5
In Stock :
5
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
125mW
Case Code (Metric) :
2012
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2.0066mm
Supplier Device Package :
0805
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
100V
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
6.81kOhms
Series :
TNPW e3
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
1.2446mm
Datasheets
TNPW08056K81BEEN
Vishay / Dale TNPW08056K81BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 6.81kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C