TNPW08056K19BYTA
Mfr.Part #
TNPW08056K19BYTA
Description
RES 6.19K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
6.19kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW08056K19BYTA
Vishay / Dale TNPW08056K19BYTA
TNPW Series, Thin Film, 6.19kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C