TNPW080568K0BETA
Mfr.Part #
TNPW080568K0BETA
Description
RES 68K OHM 0.1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
68kOhms
Width :
1.2446mm
Published :
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Power Rating :
125mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
2.0066mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
21 Weeks
Datasheets
TNPW080568K0BETA
Vishay / Dale TNPW080568K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 68kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C